Kupno/ Sprzedaż mieszkania z lokatorem

mieszkanie-z-lokatorem-2020

Kupno/ Sprzedaż mieszkania z lokatorem

Kupno/ Sprzedaż mieszkania z lokatorem

mieszkanie-z-lokatorem-2020

Najlepszą formą na lokowanie kapitału jest niewątpliwie inwestowanie w nieruchomości. Posiadając mieszkanie zlokalizowane w atrakcyjnej okolicy, możemy czerpać w miarę stałe zyski z jego wynajmu lub dzierżawy. Nastawiając się na długotrwały wynajem lokalu, czasami w nieoczekiwanych okolicznościach zmieniamy plany , podejmując decyzję o jego sprzedaży. Co zatem w sytuacji chęci lub konieczności pozbycia się wynajmowanego mieszkania? Czy można sprzedać mieszkanie z lokatorem?

JAK SPRZEDAĆ MIESZKANIE Z LOKATOREM?

Sprzedając mieszkanie chcemy, aby było to dla nas atrakcyjnie cenowo. Lecz sprzedaż mieszkania z lokatorem, może okazać się problematyczne. Sytuacja na rynku pozwala na szybką i intratną sprzedaż. Problemem są właśnie dotychczasowi lokatorzy, którzy z własnej woli mieszkań nie opuszczą.

Taką nieruchomość możemy sprzedać w każdej chwili, tylko wszystko zależy od tego, czy znajdzie się chętny nabywca. W przypadku, gdy dany lokal jest wynajmowany, nowy nabywca będzie nabywał w istocie mieszkanie z lokatorami. Sprzedaż mieszkania obciążonego dożywociem lub służebnością osobistą nie niweczy ich mocy. Podobnie jest przy najmie, przy czym w tej sytuacji nabywca może najem wypowiedzieć po spełnieniu następujących warunków. A więc: zachowania terminów wypowiedzenia przewidzianych w ustawie oraz kiedy umowa najmu nie była zawarta na czas określony w formie pisemnej z datą pewną. Warto wiedzieć, że sprzedaż mieszkania nie powoduje, że umowa najmu przestaje obowiązywać i lokatorzy muszą się wyprowadzić. Najem trwa nadal, tylko nowy właściciel może go we wskazanych powyżej przypadkach wypowiedzieć.

Nasuwa się pytanie: kto kupi mieszkanie z lokatorem? Otóż, mieszkanie z lokatorem jest interesujące, gdyż można je nabyć po atrakcyjnej cenie. Trzeba się liczyć z pewnymi niedogodnościami, które nas spotkają. Niestety nigdy nie wiemy na kogo trafimy, chyba że znamy rodzinę, ale to też nie jest żadna gwarancja, że będą chcieli się wyprowadzić. Wieloletnia walka o eksmisje znacznie uszczupli portfel. Są to chociażby wydatki związane między innymi z postępowaniem eksmisyjnym przed sądem. 

No Comments

Post A Comment